Šilutės TAU

Kviečiame Šilutės TAU studentus į koncertą – susitikimą su tarptautinių konkursų laureate Sigute Trimakaite. Susitikimas vyks Gruodžio 17 d. 14.00 val. Šilutės profesinio mokymo centro paslaugų ir turizmo skyriaus aktų salėje (II aukštas, Lietuvininkų g. 72). Privaloma turėti galimybių pasus! Paskaita tai pat bus transliuojama mūsų Facebook paskyroje.


Kviečiame Šilutės TAU studentus į paskaitą, kuri vyks Šilutės profesinio
mokymo centro paslaugų ir turizmo skyriaus aktų salėje (II aukštas,
Lietuvininkų g. 72). Privaloma turėti galimybių pasus! Paskaita tai pat
bus transliuojama mūsų Facebook paskyroje.


Balandžio 16 d. 14,00 val. kviečiame Trečiojo amžiaus universiteto studentus į nuotolinį susitikimą su kunigu, vyriausiuoju policijos kapelionu, rašytoju ir straipsnių autoriumi A. Toliatu. Susitikimo tema „Šv. Velykos: jų reikšmė ir krikščioniškos tradicijos“.
ZOOM nuoroda:
https://us02web.zoom.us/j/83315784644?pwd=WXo5MUFwRHY1S1NnMi9OZDBhY2JVQT09

Meeting ID: 833 1578 4644
Passcode: 450389

 

 


Kovo 26 d. 14.00 val. Kviečiame Trečiojo amžiaus universitetų studentus į nuotolinę paskaitą „Kaip stiprinti imunitetą augalų pagalba?“ Lektorius: vaistininkas ir fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius.
Paskaitą taip pat bus galima stebėti tiesiogiai mūsų Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/silutesjsmc

 

Kviečiame Šilutės TAU studentus ir mūsų draugus iš kitų Trečiojo amžiaus universitetų Kovo 12  d. 14.00 val.  į aktualią nuotolinę paskaitą „Kaip stiprinti psichoemocinę būseną karantino metu?“. Lektorė: Šilutės visuomenės sveikatos biuro psichologė – Kristina Ražauskaitė – Pilipavičienė. ZOOM nuoroda: https://us02web.zoom.us/j/89314589456?pwd=T2lQMVAyY3ZjN2dVaG5BVmx0VWVpUT09


Kviečiame Šilutės TAU studentus Vasario 26 d. 14.00 val.  į nuotolinę  paskaitą „Atsinaujinančios energijos svarba šiuolaikiniame pasaulyje“.  Lektorius A. Endzinas – inžinierius, Lietuvos politinis ir visuomenės veikėjas.
https://us02web.zoom.us/j/89451250509?pwd=UVFBZ2ttZlZTd1Rlbm83KzlvZHAxUT09

Paskaita taip pat bus transliuojama mūsų Facebook tinklapyje:
https://www.facebook.com/silutesjsmc


Vasario 12 d. 14,00 val. kviečiame į Trečiojo amžiaus universiteto nuotolinę paskaitą, skirtą Vasario 16 d. (Lietuvos valstybės atkūrimo dienai) paminėti „Lietuva per 30 nepriklausomybės metų“. Lektorius P. Avižinis. (Šilutės TAU rektorius).

ZOOM nuorodą į paskaitą:
https://us02web.zoom.us/j/89118471290?pwd=WU5STktwNXVyZ0N3QWZ2UWpCTG5TQT09

Taip pat bus galimybė paskaitą stebėti mūsų Facebook puslapyje:
https://www.facebook.com/silutesjsmc


Informacija Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto studentams


Karantinui besitęsiant pristatome jums naujieną! Nuotolinės paskaitos mūsų studentams bendradarbiaujant su kitais Lietuvos Trečiojo amžiaus universitetais. Sekite informaciją mūsų Facebook ir internetinėje svetainėje. Nuolat dalinsimės paskaitų nuorodomis, į kurias galėsite prisijungti, klausytis paskaitų ir užduoti klausimus. Pirmoji naujiena iš Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto: „VASARIO 3 D. 11,00 VAL. – nuotolinis susitikimas su Stiliaus ir mados fakulteto dekane Ilona Grybauskiene, kuri supažindins su 2021 metų mados tendencijomis.

Aprangos kodas – SPALVINGAS Paieškokite savo spintoje spalvingos aprangos, ryškių detalių „

Nuoroda į ZOOM susitikimą: https://us04web.zoom.us/j/76300619196?pwd=b0FiSUhZNU1RdDVwV3hUUjc5Wmx2Zz09

P.S. Jei kas turite sunkumų prisijungiant prie Zoom platformos, atvykite į mūsų centrą (prieš tai pasiskambinkite) ir saugiai padėsime jums prisijungti.

Vasario 12 d. 14,00 val. vyks paskaita „Lietuva per 30 nepriklausomybės metų“. Lektorius P. Avižinis, Šilutės TAU rektorius. Paskaitą bus galima stebėti tiesiogiai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro Facebook puslapyje. Nuoroda patalpinsime likus kelioms dienoms iki paskaitos.


Iš tamsos į šviesą    

Akimirką buvau pamiršusi: „Ir jam šią akimirką skirtas / Tas didelis gražumas / – Būti.: (P. Žemgulytė, Eilėraštis vabalui) Gražumas gyventi, džiaugsmas būti, žvelgti į švintantį rytą, pasiklausyti teškenančio lietaus ir bent Kalėdoms pamatyti byrančias iš dangaus ledo kruopas ar ubago kąsniais drimbantį sniegą. Stebuklas yra pati gyvybė, kurios vertę nūnai dažnas suvokia prasmingiau, o susimąstęs viltingai regi kaip tik šviesiąsias kasdienybės puses. Pažiūrėkim, kokia šventiška mūsų Lietuvininkų gatvė, žiūrint nuo eglutės į miesto centrą. Niekada nematėm dar tokios švytinčios perspektyvos – ir tai mums, miestelėnams, ji sukurta. O Eglė ir saldusis eglučių parkas aplinkui ją, o iliuminuoti parko medžiai prie tvenkinio? Šviečiantis tunelis ir spalvingas meškiukas. Kiek džiaugsmo vaikams. Ačiū tam, kas tai sumanė ir įgyvendino.

Toli pasiliko pilkai pilkas lapkritis. Jis šiemet buvo idealus, atitinkantis visus vėlyvojo rudenio bruožus: „ Pro lapkričio dulksną nuobodžią, / įkyrią / pilko skliauto fone / tobulas medžio estampas – /  paskutinis rudens kūrinys. / Šitaip vieniša. / Nuoga. / Ir tikra.”  („Lapkričio grafika”) Natūralus lapkričio jausmas – šviesos ilgesys. Pasidaviau niūriai nuotaikai ir buvau pelnytai išbarta šio eilėraščio autorės Vidos Tarozienės: „Ko purkštauji, juk lapkritis toks ir turi būti. Pilkas, nykokas, vienišas. Tik pažiūrėk, kokia išraiškinga medžio šakų grafika pilkame fone. Rask ką gražesnio dar. Ir tas vienišas geltonas lapas. Koks švytėjimas, koks trapus virpesys, net širdis ima plazdėti, tai pamačius”. Sakinio pabaigą pridūriau pati, nes paskui visą lapkritį gėrėjausi jo subtiliais raštais debesyse, šakų „raižiniais” danguje. O paskui vis dažniau su įsisiautėjančiais vėjais virš miesto ėmė skraidyti kirai. Vėjų išvyti į krantą, jie ieškojo žmonių artumo – numesto kąsnio, užuovėjos, atsidėkodami ypatingu sidabriniu sparnų švytėjimu. Ak, mokėčiau piešti… Atsiverčiau Irenos Šeputienės eilėraštį: „Išskleistais sparnais / žuvėdra danguje / piešė paveikslus – / nematytus ir nesuprastus, / lengvus ir mįslingus. / Paskui nustūmė debesį, / pravirkdė vėją / ir nuplasnojo paguosti / saulėlydžio…” Nepaskysi, kad labai jau lengva tai žuvėdrai, tam kirui, tai zylei už lango gyventi – prasimanyti maisto, atsilaikyti prieš vėją… O žmogui, ypač dabar, kai tiek mirčių, kai kovoji su priešu, kuris nematomas tyko anapus durų? Bet peršoko Saulė grįžos tašką ir ritasi į pavasarį. Į ilgos dienos šviesą, į šilumą, tikriausiai, ir į karantino pabaigą. Kiek čia beliko, kai kiekviena diena po truputėlį ilgėja, pilnačiai pasirodyti praplyšta debesys, o ir dienomis dangus vis dažniau mėlynumu pasispalvina. Dar truputį kantrybės, dar truputį įsižiūrėjimo į visa, kas aplinkui, kas dabar ar šiltais prisiminimais ramina širdį: „O vakare ramiai taip snigo, / Apklostė sodo žolę balta drobule. / Girdėjosi jaunos kaimynės juokas, / Sušildęs žiemą / Ir aidu atsišaukęs mano širdyje. / Taip gera žiemą po Kalėdų, / Palangės apsnigtos ir laiptai apsnigti. / Ir zylė, kybanti ant lašinių bryzelio, / Man priminė tave, kadais suritinusį / Juokingą sniego Senį Besmegenį, / Parimusį ant senos šluotos ražo, / Su kiauru kibiru vietoj skrybėlės, / Juodų angliukų akimis / Ir nosimi – morka raudona…// Ir švyti tavo akys, ir girdis juokas, / Viliojantis į kiemą vienplauke išlėkt / Ir sviest didžiulę, purią gniūžtę…//

Šilti, geri prisiminimai… / O dienos jau ilgėja, artinas Naujieji. / Šviesu nuo sniego ir nuo kaimynės juoko. / Taip gera baltą žiemą po Kalėdų”. (Aldona Sapronaitienė).

Gyventi, būti, matyti, jausti, galvoti… Būti gyvam turim visi teisę, net anas vabalas. Ir dar yra tikėjimas, nušviečiantis mūsų būtį. Parymokim, kol dar yra laiko prie Prakartėlės bažnyčioje, pasiklausykime, ką sako patys mažiausieji, kuriuos privalome išmokyti džiaugtis gyvenimu.  „Mano anūkėlis, – rašo Nijolė Čepienė, – dar mažas. Girdžiu kartą,  kaip jis klausia savo senelio: „– Kas, seneli, ten aukštai? / – Tai dangus… /   –  O kas, seneli, dar aukščiau? / – Gal Dievulis ten gyvena?.. /  Aš gerai ir nežinau,– / Per trumpai dar gyvenau“.

Taigi, kad ir ilgiausio gyvenimo savivoka – jo trumpumas. Tai dėl to, kad gyventi gera, kad tiek daug jame reikia pamatyti, patirti, pasidžiaugti. Pasidalinkime, kas džiugina sielą, ką patiriame, gyvendami šiuo sudėtingu metu. Ir tegu tais Naujaisiais Metais Dievulis, kuris gyvena ten, dar aukščiau virš regimo dangaus, laimina mus visus ir dovanoja ilgą ir sveiką gyvenimą.

 

Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto Kultūros ir dvasinio tobulėjimo fakulteto dekanė Irena Arlauskienė

 Spalio 1-oji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

Tradiciškai šią dieną Trečiojo amžiaus universiteto studentai švenčia ir naujuosius mokslo metus. Iškilmėse pristatyta šio universiteto Taryba, tarti sveikinimo žodžiai, jubiliatams įteikta gėlių bei garbės diplomai jau išklausiusiems universiteto mokymų kursus. Senjorų šventėje šoko universiteto šokių kolektyvas „Aukštumala“ (vad. Alina Urbonienė)


Juknaičiuose vyko Šilutės raj. tautinių šokių kolektyvų apžiūra. TAU „Aukštumala“ buvo pakviesta viešnių teisėmis. Mums teko garbė pradėti ir pabaigti šokius. Dėkojame Juknaičių bendruomenės pirmininkei Laimutei už kvietimą ir labai skanų šakotį, ir mūsų  vadovei Alinai dovanotas gėles. Ačiū žiūrovams už plojimais išreikštas džiugias emocijas.

 

Kultūros ir dvasinio tobulėjimo fakulteto prodekanė A. Sapronaitienė


Ekskursija

 

Spalio 23 d. Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai aplankė Naisius bei Kryžių kalną. Jie lankėsi Naisių krašto muziejuje, Žemaitukų žirgyne, Šiaulių rajono literatūros muziejuje. Apžiūrėjo Baltų dievų skulptūras, Karališkųjų žalčių šeimyną,  Laimės ežerą su meilės sala (angelų – triušių sala) . Susipažino su Naisių kaimo susikūrimo istorija. Dalyvavo molio lipdymo edukaciniame užsiėmime.
Iš Naisių vyko į Kryžių kalną. Kelionė į namus neprailgo, nes buvo pilni gerų  emocijų.

Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Budvytienė


Šilutės TAU literatai saulėtą rytą pasivažinėjo marių pakrantėmis. Aplankėme Ventės rago ornitologinę stotį, pasidžiaugėme migracijos ekspozicija, užsiropštėme į švyturį. Senosiose kapinaitėse pagerbėme gamtininko Leono Jezersko amžinąją poilsio vietą. Sustojome ir Muižės kaimelyje, kur ramybės oazėje, po dideliu ąžuolu, ilsisi viena iškiliausių XIX amžiaus pradžios pamario krašto asmenybių – Ernstas Vilhelmas Berbomas. Saulutė persirito į popietę, pasijutome alkani ir, vingiuotu keliu, smagūs nuvažiavome į ,,Mėlynojo karpio“ kavinę. Belaukiant žuvienės, kolegė Vida visoms padovanojo po savo poezijos knygą.
Parengė Šilutės TAU kultūros ir dvasinio tobulėjimo fakulteto prodekanė
A.SapronaitienėTAU studentai – vieni iš saugiausiųjų!!!

Balandžio 5 d. (penktadienį) Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo surengtas protų mūšis „Esu saugus, nes žinau“, skirtas Saugaus eismo dienai paminėti.
Konkurse dalyvavo septynios komandos. Viena iš jų – Šilutės trečiojo amžiaus universiteto (TAU) komanda, kurią sudarė Irena Lekavičienė, Donė Normantienė, Genovaitė Gricienė, Vaclovas Jogminas, Gedeminas Pečiulis.
Smagu pasidalinti džiugia žinia, kad mūsų TAU studentai protų mūšyje užėmė garbingą antrąją vietą!!! Sveikiname!!!


Ekskursijų pasirinkimai ir aprašymai

Gegužės mėnesį organizuojamos ekskursijos Šilutės TAU studentams. Dėl pasirinkimų ir detalesnės informacijos kreiptis į rektorių P.Avižinį.

Ekskursijų pasirinkimai ir aprašymai (spauskite čia)


Šilutės TAU studentai lankėsi LRT studijoje ir susitiko su daktaru A. Unikausku

Dar prieš šv. Kalėdas apsilankę sostinėje, Šilutės TAU studentai pasivaikščiojo senamiesčiu, aplankė Rutušės aikštę, LRT pastatą, o vėliau turėjo puikios progos iš arti pabendrauti su profesoriumi Alvydu Unikausku. Kitaip tariant šilutiškiai nusifilmavo net keturiose analogų neturinčiose laidose „Klauskite daktaro“.
Pirmoji laida, kurioje nusifilmavo Šilutės TAU nariai, buvo apie celiulitą. Profesorius A.Unikauskas dalyviams paaiškino, jog celiulitas atsiranda ne dėl riebalų sankaupų, kaip daugelis iki šiol manė. Celiulitas atsiranda dėl struktūrinių poodinio sluoksnio pakitimų. Tai lemia ne tik netinkama mityba, fizinio aktyvumo stoka, bet ir endokrininės ligos, stresas. Celiulitas gali susiformuoti ir gana jauname amžiuje.
Kita laidos tema buvo apie nutukimą ir jo problemas. Šios „Klauskite daktaro“ laidos filmavimo metu A.Unikauskas akcentavo, jog viena iš svarbių nutukimo priežasčių yra miego stygius. Jei trūksta miego, net sporto salėje praleistos valandos gali neduoti laukiamų rezultatų.
Apie razinų naudą šilutiškiai sužinojo trečiojoje filmavimo laidoje. Šios laidos metu studijoje lankėsi ir viešnia – socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino. Ji kartu su daktaro asistente Liepa Mondeikaite-Norkevičiene žiūrovus iš Pamario linksmino savo moteriškumu, humoro jausmu, nesidrovėjo užduoti A.Unikauskui klausimų, taip pat ir pačios atsakinėjo. Šio filmavimo metu Šilutės TAU studentai ne tik prisivaišino laidos filmavimo komandos vaišinamomis razinomis, bet ir dar kartą iš vedėjo lūpų išgirdo, jog šis unikalus skanėstas turi daug kalio, teigiamai veikia širdies raumenį, mažina širdies ligų riziką.
Ketvirtojoje laidoje, kuri buvo apie šlapimą, šilutiškiai sužinojo, kaip reikia jį vertinti pagal spalvą, kvapą ir skaidrumą. Būtent šie trys požymiai daug ką pasako apie žmogaus fizinę būklę, ar nėra sergama kokiomis ligomis. Labiausiai žiūrovus intrigavo išsamus daktaro paaiškinimas su vaizdinėmis priemonėmis, kaip žmogaus inkstai skaido skystį (šlapimą) ir kaip jis pasiskirsto organizme.
Viešnagės LRT televizijoje metu Šilutės TAU nariai aplankė ir kitas pastato studijas, pamatė, kaip rengiamos kitos laidos. Gilų įspūdį paliko ir Sausio 13-osios nakties archyvinė fotografijų paroda, senasis laidų vedėjų pultas, kuris 1991 m. kruvinąją naktį buvo stipriai suniokotas.

Šilutės TAU Šv. Kalėdas pasitiko su dėkingumu ir „Gerumo angelais“

Ypatingą penktadienį, gruodžio 21-ąją, kai buvo likusios vos kelios dienos iki didžiųjų metų švenčių, pabūti kartu, palinkėti gražių žodžių, prisiminti savo veiklas ir, žinoma, ištarti nuoširdų „Ačiū“ sukvietė Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto (Šilutės TAU) bendruomenė. Jaukus renginys, įvykęs buvusios Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos salėje, buvo apgaubtas ne tik adventine – ramybės, susikaupimo ir supratimo aura, bet ir jautriomis emocijomis.
Kas jau kas, bet Šilutės TAU studentai tikrai vertina savo bendrystę, galimybę mokytis visą gyvenimą ir geba ilgai išlikti jauni – jie patys ir dainavo, ir šoko, ir savas eiles skaitė. Padėkos vakaras vainikuotas gražiausiais palinkėjimais, padėkos žodžiais bei išdalintomis „Gerumo angelų“ statulėlėmis už nuoširdžius darbus.
Popietė, kaip ir dera tokiam metų laikui, prasidėjo kalėdine daina, kurią atliko Šilutės TAU mišrus vokalinis ansamblis (vadovė Loreta Mieliulytė). Ši daina buvo ne vienintelė renginio metu. Dainininkai, vadovaujami naujos vadovės, žiūrovams parodė, kaip jie, susitelkę, vedini bendro tikslo, per gana trumpą laiko tarpą gali parengti puikiausią programą.
Pirmieji susirinkusiuosius pasveikino Šilutės TAU steigėjo Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro administracijos atstovai: direktorius Marius Surplys ir jo pavaduotoja Daiva Budvytienė.
Apie dėkingumą, artėjančių švenčių laukimą bei nuotaikas popietėje kalbėjo ir svečias, Šilutės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Remigijus Šemeklis, Šilutės TAU rektorius Pranas Avižinis bei vienas iš didžiausių Šilutės TAU globėjų, rajono meras Vytautas Laurinaitis. Pastarasis susirinkusiesiems palinkėjo šiltų, ramių Kūčių ir šv. Kalėdų, o ateinantiesiems metams – naujų, išsipildančių lūkesčių, sėkmingų mokslų, prasmingų darbų, išlikti pastebėtais.
Vėliau renginio metu dėmesys skirtas patiems aktyviausiems, darbščiausiems ir nuoširdžiausiems Šilutės TAU bendruomenės nariams.
Būtent dar prieš didžiąsias šventes, adventiniu laikotarpiu, Šilutės TAU studentai būrėsi į gerumo akciją „Sušildyk vieną širdį“. Šios akcijos pagrindinis tikslas – parodyti dėmesį vienišam, sunkiai besiverčiančiam ir galbūt užmirštam žmogui, kraštiečiui. Akcijos metu Šilutės TAU moterys mezgė šiltas kojines, šalikus, kepures, pirštines, kiti nariai pirko saldainius, kitokius skanėstus, treti – parūpino šiltų svarbių rūbų ar daiktų, kurie padovanoti pavieniams žmonėms ir šiuo metu nakvynės namuose prisiglaudusiems asmenims.
Atsidėkodama Šilutės JSMC administracija visiems akcijoje dalyvavusiems geradariams – Šilutės TAU bendruomenės nariams – įteikė po „Gerumo angelo“ statulėlę. Iš viso jų buvo išdalinta apie 30.  
Iškilmingas gerumo renginys vainikuotas jubiliatų, studentų, pagerbimu ir rajono mero dovanoto torto vaišėmis.

Ekskursijos sąrašas

Ekskursijos sąrašas Šilutės miesto gimtadienio išvakarėse į neeilinę ir pirmą tokią šventę – Paskutinį skambutį – susirinko dar praėjusių metų spalio 27 d. Šilutėje įsteigto Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) steigėjai, studentai ir visi prijaučiantieji. Iškilminga popietė buvo surengta Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos aktų salėje, kur pasidžiaugta ne tik sėkmingai ir turiningai praleistais mokslo metais, bet ir pakalbėta apie lūkesčius, ateities planus. Tądien nuskambėjo padėkos žodžiai lektoriams, būrelių vadovams, taip pat pasveikinti ir TAU studentai-jubilitatai, šį pavasarį atšventę garbingas sukaktis. Scenoje sulaukta smagių staigmenų – šokius dovanojo Europos šokių senjorų kolektyvas „Zunda“ iš Klaipėdos (vadovė Irena Toliušienė), dainavo Šilutės TAU moterų vokalinis ansamblis (vadovė Gražina Matulienė). Šventę eilėmis pradėjusi ir paskelbusi jos pradžią Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro, kuris yra TAU Šilutėje steigėjas, pavaduotoja Daiva Būdvytienė pakvietė apie nuveiktus darbus ir prabėgusius metus pakalbėti direktorių Marių Surplį. Anot jo, bendrai užsibrėžtas tikslas – neleisti garbaus amžiaus senjorams užsibūti namuose, kitaip tariant, neleisti ten liūdėti ar jaustis vienišiems, nuobodžiauti – pateisino lūkesčius. Štai po TAU Šilutėje įkūrimo dienos lankytojų siūlomose veiklose tikrai netrūko. O šiuo metu jų yra net 156. Senjorai, prisijugę prie TAU Šilutėje, turi galimybę lankyti du fakultetus: sveikatos ir humanitarinių mokslų, bei keletą būrelių: anglų kalbos, vokiečių kalbos, kompiterinių technologijų, šokių, dainavimo, dizaino. Visos TAU paskaitos mažiausiai du kartus per mėnesį buvo rengiamos Šilutės turizmo ir verslo mokykloje. Iš viso per metus jų suorganizuota net 23. Būrelių veikla – steigėjo, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro, patalpose. TAU lankytojais bei per metus nuveiktais darbais pasidžiaugė ir TAU Šilutėje rektorius Pranas Avižinis. Anot jo, TAU tikrai šiandien turi kuo didžiuotis, nes buria pačią paklausiausią bendruomenę. P.Avižinis linksmai pajuokavo, kad TAU universiteto lankytojai – patys pastoviausi, nes jie neišvažiuoja iš Lietuvos, kaip tai daro didelė dalis jaunimo, o vis dar nori mokytis ir džiaugtis gyvenimu. P.Avižinis sakė, kad prabėgęs pirmųjų metų laikas nebuvo lengvas, nes reikėjo prisitaikyti ir prie išsilavinimo, ir prie skirtingos lankytojų gyvenimo patirties. Rektorius taip pat pasidžiaugė ir lektorių darbu. Anot jo, vietiniai lektoriai paskaitas skaitė nė kiek neblogiau nei kviesti iš kitur, tad ir kitais metais bus surengta nemažai paskaitų, kurias skaitys šilutiškiai. Pasveikinti su sėkmingai prabėgusiais pirmaisiais mokslo metais bei nuveiktais TAU Šilutėje darbais buvo atvykę ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Abu Savivaldybės atstovai pasidžiaugė sėkmingai startavusia TAU veikla ir pažadėjo skirti pagal poreikius reikiamą finansavimą. Renginio metu buvo ne tik pasidžiaugta bendra TAU Šilutėje veikla, pakalbėta apie nuveiktus darbus bei aptarti ateities lūkesčiai. Išskirtinis dėmesys buvo parodytas ir šį pavasarį garbingus jubiliejus sutikusiems TAU Šilutėje lankytojams: Birutei M., Onai N. ir Aloyzui M.

Saulina Grinčinaitienė


Svečiai iš Ignalinos TAU

Gegužės 16 d. Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre lankėsi svečiai iš Ignalinos trečiojo amžiaus universiteto (ITAU). Susitikimo metu apsikeitėme gerąją patirtimi, domėjomės kaip Ignalinoje vykdoma trečiojo amžiaus universiteto veikla. Nutarėme susitikti vėl, tik šį kartą mūsų studentai vyks į Ignaliną.Paskaita „Ar mokame suteikti pirmąją medicininę pagalbą?“, Šilutės TAU Sveikatos mokslų fakulteto studentams, vyks balandžio 20 d. 14.00 val. (Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, Lietuvininkų g. 72, II aukštas). Paskaitą ves gyd. traumatologas Paulius Piesliakas ir visuomenės sveikatos specialistas Marius Bartkus.

Kviečiame dalyvauti!


Literatūrinė popietė „Literatūra – grožio, prasmės, žinių ir kūrybos magija – kiekvieno žmogaus galimybė“ Šilutės TAU Humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto studentams vyks balandžio 13 d. 14.00 val. (Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, Lietuvininkų g. 72, II aukštas). Organizatorė: Šilutės TAU studentė I.Arlauskienė.

 

Kviečiame dalyvauti!


Paskaita „Sveika gyvensena ir dvasios galia pagal Vydūną“, Šilutės TAU Sveikatos mokslų fakulteto studentams, vyks kovo 30 d. 14.00 val. (Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, Lietuvininkų g. 72, II aukštas).

Kviečiame dalyvauti!

 

Paskaita „Piktnaudžiavimo vaistais pavojai“, Šilutės TAU Sveikatos mokslų fakulteto studentams, vyks kovo 23 d. 14.00 val. (Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, Lietuvininkų g. 72, II aukštas). Paskaitą ves vaistininkas Gintaras Verbus.

 

Kviečiame dalyvauti!


Paskaita ”MANO ŠEIMOS MEDIS: KAIP ATRASTI ŠAKNIS“ Šilutės TAU Humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto studentams vyks kovo 2 d. 14.00 val. (Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, Lietuvininkų g. 72, II aukštas). Lektorė: J.Baronaitė.

 

Kviečiame dalyvauti!


Vasario 15 d. paskaita „Mažosios Lietuvos kultūros palikimas ir jo reikšmė Lietuvai“ vyks abiems Šilutės TAU fakultetams. Po paskaitos šventinis Vasario 16 d. minėjimas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui! (14,00 val. Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, Lietuvininkų g. 72, II aukštas).

 

Maloniai kviečiame dalyvauti!


Paskaita „Nugaros ir sąnarių skausmai“, Šilutės TAU Sveikatos mokslų fakulteto studentams, vyks Vasario 9 d. 14,00 val. (Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, Lietuvininkų g. 72, II aukštas). Paskaitą ves lektoriai: gyd. Darius Steponkus ir gyd. Viktoras Šileikis.
Kviečiame dalyvauti!

Paskaita ”Žmogaus amžiaus skirtumai. Senatvė-išmintis“ Šilutės TAU Humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto studentams vyks Vasario 2 d. 14,00 val. (Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, Lietuvininkų g. 72, II aukštas).
Kviečiame dalyvauti!

 

Susitikimas su farmacininku V. Skirkevičiumi, Šilutės TAU Sveikatos mokslų fakulteto studentams, vyks Sausio 26 d. 14,00val. (Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, Lietuvininkų g. 72, II aukštas).

 

Kviečiame dalyvauti!


Paskaita „Lietuvos etnokultūrinis regionas. Mažoji Lietuva“ Šilutės TAU Humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto studentams vyks Sausio 19 d. (Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, Lietuvininkų g. 72, II aukštas).

 

Kviečiame dalyvauti!


Šilutės TAU paskaita „Telefoniniai sukčiai“ vyks abiems fakultetams Sausio 12 d. 14,00 val. Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje (Lietuvininkų g. 72, aktų salėje). Paskaitą skaitys Tauragės vyriausiojo policijos komisariato atstovai. Po paskaitos bus išdalinti studento pažymėjimai ir paskaitų programa.

Kviečiame dalyvauti!

   

Prasminga advento popietė Trečiojo amžiaus universitete

         Tu, ateik mano angele baltas, iš sapnų, iš dangaus, iš žvaigždžių.          Kasdienybės pilkos nesugeltas, atsistok po vaikystės medžiu.          Aš sudėsiu žvaigždes tau po kojų. Tik ateik iš Kalėdų nakties.          Iš vaikystės per dangų, per gojų, įsisupęs į skliautą Vilties.  

Šie  gražūs žodžiai nuskambėjo gruodžio 15 d. popietę mums, Trečiojo amžiaus universiteto klausytojams. Po paskaitos tema „Šeimos šventės rengimas“, vykusios  jaukioje Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokyklos salėje, niekas neskubėjo namo. O neskubėjo todėl, kad prasidėjo tikra šventė. Ne kokia nors triukšminga, o ramus pasibuvimas prie degančios žvakės, suvokiant, kad Advento laikas skatina visus būti geresnius, širdingesnius, dosnesnius. Todėl labai prasmingai skambėjo senjorės Staselės Mockuvienės deklamuojami poeto Bernardo Brazdžionio posmai, susikaupę klausėmės giesmės „Dvejonių kryžkelėj“, atliekamos nediduko Tau klausytojų ansambliuko, todėl gal ir nedarniai,  bet nuoširdžiai skambėjo tradicinė „Tyli naktis“, traukiama visos salės. Iš tiesų gera jausti, kad turi kur nueiti, pabūti, pabendrauti, kad ir brandesnio amžiaus būdamas neužsidarai savo šeimos kiaute. Būtent apie tai kalbėjo  Pranas Avižinis, buvęs ilgametis Turizmo ir verslo paslaugų mokyklos direktorius. Jis juokavo, kad manęs visam laikui atsisveikinęs su savo mokykla, tikėjęsis galėsiąs ramiai atsidėti savo pomėgiams ir  visai nė nesapnavęs  vėl  stovėti pažįstamoj salėj. Ir štai  jo gyvenimas vėl pilnas veiklos, tik jo pareigos dabar, atseit, aukštesnės – esąs nebe direktorius, o universiteto rektorius. Šventės svečias meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė žmonių aktyvumu, noru bendrauti. Jo žodžiais, visa tai liudija, kad tokio universiteto steigimas mūsų mieste tikrai buvo būtinas. Pajuokavęs, kad šilutiškiai atidaro universitetą tada, kai respublikoje vyksta šių mokslo įstaigų uždarymo ar jungimo „vajus“, meras pasižadėjo visaip remti mūsų veiklą. Šilutės Šv. kryžiaus bažnyčios vikaras Viktoras Daugėla savo adventinį kreipimąsi į mus palydėjo  kalėdaičiais – Dievo duona.  Ir jos užteko visai salei. Skirstėmės sušildyti giesmių, gerų žodžių, taurės raudono vyno, skanėstų. Tad už šią gražią šventę norisi padėkoti jos vedėjai Universiteto prorektorei Daivai Budvytienei ir visiems, kas prisidėjo prie šio puikaus sumanymo.

  TAU klausytojai