Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro pedagogai ir vėl mokosi

Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro pedagogai Aurimas Liekis, integruoto menų ir technologijų kurso bei ekonomikos mokytojas metodininkas, ir Asta Grigalienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė, penkias dienas dalyvavo Graikijos Atėnų mieste vykusiuose tarptautiniuose ERASMUS+ KA1 mokymuose „Mokyklų veikla: Švietimas tvariam vystymuisi” (angl. Schools in Action: Education for Sustainable Development (ESD)) Kartu su kolegomis iš Portugalijos, Vokietijos bei Vengrijos ir kursų vadove Athanasia Karamerou iš Graikijos buvo diskutuojama apie tai, kaip mokyklos gali prisidėti prie tvarios visuomenės ir tvarios aplinkos kūrimo.
Kursų metu kiekviena šalis supažindino su veiklomis, kurios yra vykdomos jų mokyklose, siekiant įgyvendinti tvarumo idėjas. Mokymų metu buvo dirbama grupėse, diskutuojama, rengiami projektų pavyzdžiai. Visus kursų dalyvius sudomino vadovės pasiūlyti metodai, leidžiantys ugdyti tvarumo įgūdžius, suteikiantys žinių apie įvairias tvarumo sritis. Didelio atgarsio ir diskusijų sulaukė ir 16 tvaraus vystymosi tikslų, kurie yra priimti Jungtinių Tautų Organizacijoje.
Mokymai ne tik praplėtė akiratį, bet ir paskatino projekto tarp trijų šalių – Vokietijos, Vengrijos ir Lietuvos- mokinių idėją. Tikime, kad projektą parems ERASMUS+ ir trijų šalių mokiniai galės įgyti ir dalintis tvarumo patirtimi.
Šis projektas finansuojamas remiant Europos komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Erasmus+ projektas Nr. 2020-1-LT01-KA104-0477802 „Inovatyvūs mokymo metodai besimokančių suaugusiųjų ir andragogų sėkmei“.