Erasmus+ KA1 kvalifikacijos tobulinimo kursai „Inovatyvūs mokymo metodai”

Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro anglų kalbos mokytoja metodininkė Rita Bernotienė 2022 m. birželio 13-18 d. dalyvavo Erasmus+ KA1 kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Inovatyvūs mokymo metodai” Malagoje, Ispanijoje. Kursus organizavo Plus Project European Academy, juose dalyvavo mokytojai iš Lenkijos, Latvijos, Slovakijos, Slovėnijos, Estijos bei Suomijos.
Kiekvienos Europos šalies atstovai pristatė savo mokyklą ir švietimo sistemą, išsakė lūkesčius bei baimes. Pagrindinė kursų tema buvo XXI a. gebėjimai (bendravimas, bendradarbiavimas, kritinis mąstymas ir kūrybiškumas). Kiekvienas šis gebėjimas buvo iliustruojamas pavyzdžiais ir praktiškai išbandomas darbo grupėse. Kursų lektorė Carla Rogozinska, savo darbe nuolat taikanti šiuolaikinius mokymo metodus, pateikė daugybę jų pavyzdžių, filmuotos medžiagos, ir įkvėpė mokytojus naujoms idėjoms bei kūrybiškumui.
Kursų metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Malagos miestu, kurio istorija tęsiasi jau beveik 3 tūkstančius metų ir yra vienas seniausių miestų Europoje. Aplankyta Alcazaba – dar XI a. statytas gynybinis įtvirtinimas, Pablo Pikaso muziejus, įspūdinga Malagos katedra bei Gibralfaro pilies griuvėsiai.
Neįkainojama profesinė patirtis bei galimybė pažinti Ispanijos kultūrą – tai tik maža dalis, ką siūlo Erasmus+ programos projektai.

Projekto koordinatorė Rita Bernotienė
Šis projektas finansuojamas remiant Europos komisijai, „Erasmus+ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Erasmus+ projektas Nr. 2020-1-LT01-KA104-0477802 „Inovatyvūs mokymo metodai besimokančių suaugusiųjų ir andragogų sėkmei“.