Centro direktorius tobulino kvalifikaciją užsienyje

Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras įgyvendina Erasmus+ KA1 projektą „Inovatyvūs mokymo metodai besimokančių suaugusiųjų ir andragogų sėkmei”, projekto Nr. 2020-1-LT01-KA104-077802  Šis projektas finansuojamas remiant Europos komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

2021 m. gegužės 10-14 d. Centro direktorius Marius Surplys dalyvavo Erasmus+ kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Motyvacija+ (angl. Motivation+)“ Ispanijoje. Kursus organizavo iDevelop Teacher Training within euroMind Group.

„Nuo stebuklingų sprendimų iki veiksmų schemų” buvo šio penkias dienas trukusių kursų šūkis, kuriuose dalyvavo mokyklų administracijų atstovai ir pedagogai iš Rumunijos ir Lenkijos. Kursų metu gilinome psichologijos teorines žinias, naujas neuromokslų programas ir patarimus, kaip išmoktas žinias pritaikyti darbe su mokiniais, kolegomis ir savo asmeniniame gyvenime.

Mokymų metu buvo susipažinta su Europos mokytojų motyvacijos tendencijomis ir problematika, mokymo(si) metodais ir problemų sprendimais. Taip pat buvo gilinamasi į motyvacijos metodus, kurie skatina grupinį darbą ir ilgalaikius projektus, išprovokuoja pokyčius ir leidžia nuimti nereikalingą naštą nuo švietimo personalo pečių ir padaryti didesnį poveikį mokymosi procesui bei labiau patenkinti ir paskatinti bendruomenės atmosferą mokyklos mikroklimate.

Mokymų metu taip pat buvo patobulinti anglų kalbos įgūdžiai, susipažinta su Kanarų salų kultūra ir papročiais, švietimo sistema bei pagilintos dalykinės kompetencijos, kurios padės naujas idėjas pritaikyti esamoje darbovietėje.