Į keliones kvietė 20-oji Suaugusiųjų mokymosi savaitė

Lapkričio 18-22 d. mūsų šalyje nuvilnijo Suaugusiųjų mokymosi savaitė. Ji šiemet kitokia – jubiliejinė, 20-oji, ir skirta kelionėms, nes savaitės renginių šūkis  „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“ kvietė ne sėdėti vietoje, o ir perkeltine, ir tikrąja prasmėmis keliauti.

Priminsime, kad mokymosi savaitė skiriama suaugusiųjų mokymosi visose gyvenimo srityse idėjos sklaidai, mokymosi galimybių suaugusiųjų bendruomenei parodymui, mokymosi patrauklumo atskleidimui, suaugusiųjų mokymosi pažangos apžvalgai bei suaugusiųjų mokymosi ateityje įžvalgų aptarimui. Pagrindiniai 2019 m. Mokymosi savaitės tikslai buvo apžvelgti ir įvertinti dvidešimties suaugusiųjų mokymosi savaičių patirtį ir indėlį į suaugusiųjų mokymosi idėjos sklaidą, apmąstyti, kaip galima pasiekti geresnių suaugusiųjų mokymosi rezultatų; parodyti suaugusiųjų mokymosi galimybes įvairių socialinių sluoksnių žmonėms, didinti jų dalyvavimą mokymesi; skatinti suaugusiųjų mokytojų motyvaciją dirbti kūrybiškai.

Aktyviai į Mokymosi savaitės renginius, suplanuotas keliones, teatralizuotas ir ne tik, įsijungė mūsų rajono senjorai – Šilutės Trečiojo Amžiaus Universiteto klausytojai. Renginių ciklo pirmoji diena buvo nuspalvinta smagiu susitikimu su Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriais, kurie pakvietė pasimėgauti komedija „Pietūs vienam“. Susirinkusiesiems į spektaklį buvo taip pat smagu pasidžiaugti, o vėliau ir iš arčiau susipažinti su garbingu popietės svečiu – Albinu Keleriu, auksinio scenos kryžiaus nominantu, Lietuvos teatro ir kino aktoriumi, režisieriumi.

Antroji Suaugusiųjų mokymosi savaitės diena Šilutės TAU bendruomenę kvietė į Kintus, Vydūno kultūros centrą, kuriame atvykusieji turėjo ne tik puikios progos daugiau sužinoti apie pamario miestelį, bet ir aplankyti meno kūrėjų dirbtuves bei sudalyvauti edukacinėje programoje. Viešnagę Kintuose senjorams primins pačių pasigaminti suvenyrai su vėtrungių simbolika.

Trečioji diena kvietė vėl į išvyką,  į Švėkšnos miestelį. Tąkart Šilutės TAU keliautojus pasitiko gidė, kuri papasakojo daug ir įdomių istorijų apie miestelį. Atvykusieji aplankė įžymiausias Švėkšnos vietas: parką, dvarą, žinoma, bažnyčią, o vėliau – ir Švėkšnos tradicinių amatų centrą, kuriame dalyvavo edukaciniame užsiėmime Keramikos studijoje. Klausytojai mokėsi lipdyti iš molio ir tuo pačiu pasigamino sau mielų suvenyrų. Pastarieji, išdeginti krosnyje, netrukus pasieks šeimininkus.

Ketvirtoji diena buvo skirta kelionei į Žemaičių Naumiestį. Keliautojai aplankė Žemaičių krašto etnokultūros centrą, mokėsi gaminti vytines juostas, o vėliau – susipažino su žuvų auginimu Žuvininkystės praktinio mokymo centre. Ir iš čia senjorai nesugrįžo be atsiminimo ženklų, į namus jie parsivežė ir šviežios gardžios žuvies.

Aktyvių pažintinių ir ugdomųjų kelionių ciklas užbaigtas bendru renginiu Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyriaus aktų salėje. Šilutės TAU klausytojai pasidalijo ne tik patirtų kelionių įspūdžiais, emocijomis, bet ir padėkojo organizatoriams.

Šilutės jaunimo suaugusiųjų mokymo centro administracija nuoširdžiai dėkoja Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjai Dainorai Butvydienei ir Švietimo skyriaus vyr. specialistei Giedrei Milukienei už pagalbą rengiant Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius.

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.