Dešimtokai svarsto apie būsimas profesijas

Profesija – ne tik savo ateities pasirinkimas, bet ir raktas į geresnį gyvenimą, jo kokybę bei tvirtą pamatą šeimai. Apie tai, rugsėjui žengiant į antrą pusę, kalbėjo Centro karjeros ugdymo koordinatorė A. Lyliškienė su dešimtokais. Anot kuratorės, kalbėdami apie pašaukimą ir darbo pasirinkimą, turime kalbėti apie du dalykus: pašaukimas yra tai, kas tau patinka, ką darydamas jauti malonumą, taip pat – galimybė būti naudingu ir kitiems. Tad, norint išsirinkti gerą profesiją yra būtina atsakyti į klausimus – ar tavo darbas duoda naudos kitiems, ar rezultatą supranti tik pats? Ne paslaptis, kad besimokantieji 10 klasėje jau svajoja apie būsimą profesiją. Tad pirmo užsiėmimo metu mokiniai noriai projektavo savo karjeros ateitį. Jie svarstė, kokios profesijos yra paklausios darbo rinkoje, kokių specialistų trūksta, kokiame darbe realizuotų save, užsidirbtų norimą atlygį, koks darbas teiktų džiugesį. Dešimtokai teigė:

  • Norint būti žymiu sportininku, neužtenka vien sportiško kūno, reikia įveikti tingulį, reikia geros fizinės parengties, ištvermės, asmeninės motyvacijos ir daug daug darbo.
  • Norint būti virtuvės šefu, neužtenka noro skaniai gaminti valgį, reikia mokėti kontroliuoti virtuvės personalą, reikia daug patirties, kūrybiškumo, nuojautos, poreikio eksperimentuoti, noro būti garuojančių puodų apsupty.
  • Norint būti žymiu advokatu, neužtenka žinoti įstatymus, reikia labai gerai mokytis, baigti net doktorantūros studijas, būti sąžiningu, atsakingu, tikėti savimi, turėti loginį mąstymą ir retorinių sugebėjimų.
  • Norint būti IT programuotoju, neužtenka gerai mokėti matematiką, reikia nuolatos tobulinti žinias, nebijoti suklysti ir mokytis iš savo klaidų, reikia patirties, kantrybės sprendžiant sudėtingus programavimo uždavinius, reikia loginio mąstymo ir kūrybos.
  • Norint būti…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.