Projektas, skirtas Lietuvos tremtinių atminimui

Birželio kaitra neišgąsdino jaunimo klasių mokinių ir šie kartu su dalykų mokytojais 10-14 dienomis dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje, skirtoje 78-osioms lietuvių trėmimų į Sibirą metinėms.

Idėją vykdyti savaitės projektą „Atminkim Sibiro kelius“ ir pilietinę iniciatyvą „Tremties vaikų žaislai“ pasiūlė Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Įgyvendindami projektą mokiniai lankėsi Šilutės stadione, šalia esančiame miške, rinko įvairius gamtos augalus ir mintimis dėliojo, kokie galėjo būti Sibire ištremtų vaikų žaislai. Juk, be abejonės, anuomet  toli nuo tėvynės buvę vaikai, gyvenę skurde ir bade, neturėjo tokių žaislų, kokiais žaidžia dabartiniai vaikai, ar jų tėvai. Tad, centro mokytojos ir jaunimo klasių vaikai kūrybiškai dėliojo parsineštus augalus ir miško gėrybes bei, papuošdami jas rūbų skiautėmis, kūrė įsivaizduojamus žaislus. Galbūt su tokiais ar panašiais kažkada žaidė mūsų tremtinių vaikai?

Kelios atrinktos sukurtų žaislų nuotraukos yra išsiųstos ir iniciatyvos autoriams nurodytu adresu, tad galbūt jos bus patalpintos ir  Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti internetiniame puslapyje.

Kitos dienos taip pat buvo skirtos Sibiro tremtinių atminimui. Mokiniai centre žiūrėjo ne taip seniai kino teatruose pristatytą filmą „Tarp pilkų debesų“, lankėsi Šilutės Hugo Šojaus muziejuje, o penktadienį, minint Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną, apsilankė Šilutės geležinkelio stotyje, kur uždegė atminties žvakutes.