Integruota pamoka, skirta rašytojo Juozo Tumo – Vaižganto gimimo 150-osioms metinėms

Jaunimo 7-8 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir rusų kalbų pamokoje „Vaižganto atminimas šiandien“, skirtoje rašytojo 150-osioms gimimo metinėms.
Pamoka vyko informacinių technologijų klasėje, naudojant kompiuterius, vaizdo projektorių bei padalomąją medžiagą.
Pamokos pradžioje mokiniams parodytos skaidrės apie rašytojo Vaižganto biografiją ir kūrybos kelią, kultūrinę, pedagoginę, literatūrinę veiklą, prisiminti svarbūs istoriniai įvykiai Lietuvoje Vaižganto gyvenimo metais, kalbėta apie įspūdingą bei nepakartojamą kūrėjo asmenybę, atminimo įamžinimą.
Paskui laukė užduotys. Mokiniai skaitė ištrauką iš apysakos „Pragiedruliai“ apie Napalio darbus, ieškojo meninių priemonių, kuriomis aprašytas darbas, jo reikšmė ir svarba.
Antroje pamokos dalyje mokiniai aptarė lietuvių liaudies patarles apie darbą, naudodamiesi vertėju, jas vertė į rusų kalbą.
Pamoka baigėsi mokinių bendro darbo įsivertinimu ir Vaižganto kūrybos knygų, kurias galima rasti Centro bibliotekoje, aptarimu.