Gimtosios kalbos savaitė

„Didžiuojuosi, kad kalbu lietuviškai“ – toks šūkis šią savaitę lydėjo mūsų Centro mokinius, nes jie kartu su lietuvių kalbos mokytoja minėjo Gimtosios kalbos savaitę.
Gimtosios kalbos savaitė – tai renginių per lietuvių kalbos pamokas ciklas, skirtas paminėti vasario 21-ąją, kuri žinoma kaip Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Tuo pačiu šiemet skirtas dėmesys ir vienai ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių – Juozui Tumui-Vaižgantui, nes 2019-ieji Seimo nutarimu yra paskelbti šio rašytojo metais.
Minint Gimtosios kalbos savaitę jaunimo klasių mokiniai buvo pakviesti sudalyvauti dailyraščio diktanto konkurse, taip pat jie varžėsi trumpųjų žinučių (SMS) rašymo konkurse. Mokiniai žinutes rašė naudodami lietuviškų raidžių abėcėlę, taisyklingai dėjo skyrybos ženklus, nenaudojo jokių trumpinių.
Per lietuvių kalbos pamokas buvo prisimintas ir rašytojas J.Tumas-Vaižgantas. Mokytoja pristatė jo asmenybę ir kūrybą. IV klasių mokiniai, analizavo ištrauką iš apsakymo „Dėdės ir dėdienės“ bei rašė samprotavimo pastraipas apie darbo žmogų.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.