Paminėjome devynioliktąją Suaugusiųjų mokymosi savaitę

Šių metų lapkričio 19-29 d. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kvietė švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius kurti MOKYMOSI šventę – devynioliktąją suaugusiųjų mokymosi savaitę „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“. Šis renginys buvo skirtas ne tik švęsti atkurtos Lietuvos 100- tį, bet ir pažvelgti į jį ne kaip į baigtinį etapą, o kaip į naujovės – naujų užmojų, tikslų, siekiamybių – pradžią. Juk svarbiausia – neužstrigti dabartyje, o į praeitį žvelgti, kaip į patirtį ir galimybę ieškoti sėkmingų naujovių ateityje.
Į šios Savaitės judėjimą aktyviai bei tradiciškai prisijungė mūsų Centras, suburdamas ne tik suaugusiųjų klases lankančius mokinius, bet ir žingeidžius, aktyvius bei nenuilstančius Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto studentus.
Prisiminti aktyvaus bei mums visiems reikšmingo mokymosi idėjas ir darbus bei tuo pačiu pasidžiaugti rezultatais visus šilutiškius kvietėme jau nuo lapkričio vidurio į Šilutės Fridricho Bajoraičio viešąją biblioteką. Čia lankytojus sutiko surengta Centro retrospektyvinė fotografijų paroda, skirta Suaugusiųjų savaitės judėjimui paminėti. Parodoje buvo eksponuojamos nuotraukos, atspindinčios kelerių metų Centro veiklą, dirbant su skirtingo amžiaus tarpsnių besimokančiaisiais tiek formaliose, tiek ir neformaliose veiklose (parodos autorius mokytojas Aurimas Liekis).
Tęsiant Suaugusiųjų savaitės minėjimą, Centre nusirito ir kita renginių banga. Į aktyvų bei kūrybines galias ir fantazijas išlaisvinantį edukacinį užsiėmimą lapkričio 19 ir 21 d. pakvietė meninės dirbtuvės.
Artėjančių kalendorinių metų užbaigimo ir Advento proga suaugusieji mokiniai buvo mokomi pasigaminti  kalėdinius papuošalus iš šiaudų. Savo kūrybinėmis ir meninėmis idėjomis su lankytojais dalijosi mokytoja tautodailininkė Vida Gečienė.
Kitos dienos meninio ugdymo praktikume „Žmogaus ir gamtos gyvenimo ratas karpiniuose“ apie savo idėjas bei laisvalaikio pomėgį papasakojo Centro mokytoja Rita Užgalienė. Lakios fantazijos kūrėja pamokė susirinkusiuosius karpinių meno ir parodė, kaip galima šiltai, atsiduodant visa širdimi, pagaminti patį nuoširdžiausią sveikinimą artimajam.
Lapkričio 22 d. į kiek kitokią veiklą – atvirą integruotą anglų-rusų kalbų pamoką „Senieji Šilutės miesto pastatai“, suaugusiuosius mokinius bei TAU studentus pakvietė anglų kalbos vyr. mokytoja Meilutė Šveikauskienė ir rusų kalbos vyr. mokytoja Vilma Nausėdienė.
Informacinių technologijų kabinete susirinkusieji stebėjo parengtas skaidres su fotografijomis bei istoriniais faktais apie senuosius mūsų miesto pastatus: Hugo Šojaus dvarą, gaisrinę, paštą, geležinkelio stotį, žemės ūkio mokyklą, kavinę „Deims“ ir kt. Vėliau mokiniai atliko individualias užduotis su kompiuteriu. Dalyviai turėjo „Google“ vertėjo pagalba išversti sakinius apie istorinius miesto pastatus į anglų-rusų kalbas, juos perskaityti, išklausyti. Šios pamokos metu vyko diskusija apie užsienio kalbų svarbą įvairaus amžiaus žmogaus gyvenimo tarpsnyje.
Suaugusiųjų savaitės renginius vainikavo lapkričio 23 d. surengta edukacinė išvyka į Kintus, kur dailės ir menų mokytojas A.Liekis su rusų kalbos mokytoja, bibliotekininke V.Nausėdiene vedė skulptūros pamoką tema: „Tradicinių ir mišrių technikų panaudojimas kūryboje“. Užsiėmimas vyko Šilutės meno mokyklos dailės klasėje. Dalyviai, Vydūno filosofijos inspiruoti, kūrė skulptūrinius akcentus, gamino savo rankų atspaudus iš gipsuoto binto, vėliau juos užbaigė įvesdami grafiniu elementų, Vydūno minčių, tušu. Po edukacinės dalies surengta teorinė paskaita Vydūno kultūros centre, kur muziejininkės pristatė vaizdo instaliaciją, pojūčių kambarį ir supažindino su filosofo Vydūno veikla bei kūryba. Vydūno tematika, minint Savaitės judėjimą, pasirinkta neatsitiktinai, nes 2018-ieji yra ne tik atkurtos Lietuvos 100-mečio minėjimo, bet ir Vydūno metai.

Saulina GRINČINAITIENĖ

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.