Išvyka į Daniją

Šių metų, rugpjūčio 20 – 24 dienomis, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorius Marius Surplys ir technologijų mokytojas Aurimas Liekis, dalyvavo Nord plius tarptautinio projekto, tema: „Active citizenship“ skirto Baltijos šalims, įžanginiame aptarime, kuris Vyko Danijoje, Knebel mieste. Projektinėje veikloje dalyvavo ir Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokytojos, Latvijos nevyriausybinių organizacijų atstovės iš Rygos, Balvi, Jalgavos miestų.
Susirinkimų metų buvo aptarti ekologinio projekto, susijusio su kasdieninio vartojimo keliamais iššūkiais ir atsinaujinančios energetikos svarba, tikslai ir vykdymo etapai. Sutarta, kad veikla bus vykdoma Lietuvoje, Latvijoje ir Danijoje, bus apsikeista vizitais, dalijamasi patirtimi, vyks meninės, pilietinės akcijos, atviros paskaitos, leidžiami leidiniai.
Vizito į Daniją metu, greta teorinės veiklos, vyko ir pažintinės ekskursijos po Knebel miestelį, antrajame pagal dydį Danijos mieste Aarhus, lankytasi ir vietinių fermerių ūkiuose, kur naudojami alternatyvūs energetikos šaltiniai, ekologiškai auginamos daržovės ir vaisiai. Projekto dalyvius stebino Danijos atstovų entuziazmas ir energija. Visi senjorai  garbingo amžiaus, anksčiau dirbę įvairius darbus socialinėse, gydymo ar švietimo įstaigose.  Šiuo metu jie aktyviai savanoriauja, dalyvauja projektinėse veiklose. Jie galėtų būti  pavyzdžiu ir mūsų pagyvenusiems žmonėms, kuriems dažnai trūksta iniciatyvumo ir pasitikėjimo savo jėgomis.

Mokytojas Aurimas Liekis