Mokiniai aplankė miesto bažnyčias, susipažino su jų istorijomis

Vykdydami projektą „Mano miestas – Šilutė“ jaunimo 6-10 klasių mokiniai su dalyko mokytojomis aplankė Šilutės mieste esančias bažnyčias. Daugelio nuostabai, jų iš viso yra net penkios. Tiesa, aplankyta ir šeštosios, buvusios žydų sinagogos, vieta.
Pirmoji aplankyta Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia, įsikūrusi Šilutės centre, Lietuvininkų g. 21. Ši bažnyčia yra gana svarbi miesto istorijai, nes apjungė kažkada buvusius Šilokarčemos, Žibų ir Verdainės kaimus. Mokiniai sužinojo, kad vienas svarbiausių evangelikų liuteronų parapijos kūrimo iniciatorių buvo Hugo Šojus. Sklypą bažnyčiai statyti nemokamai skyrė taip pat Hugo Šojus.
Parapija įkurta 1913 m. ir padėtas bažnyčios kertinis akmuo. 1926 m. vasaros pabaigoje bažnyčia buvo pastatyta, o pašventinimo iškilmės organizuotos Martyno Liuterio gimimo dieną – lapkričio 10 d.
Šiuo metu parapija priklauso Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčiai, o ji turi apie 600–800 tikinčiųjų. 2013 m. Šilutės evangelikų liuteronų parapija šventė 100 metų jubiliejų.
Antrieji aplankyti maldos namai priklauso Šilutės senosios Pamario cerkvės sentikių religinei bendruomenei. Ji įsikūrusi šalia Šilutės gaisrinės, iš vidinio kiemo.
Tretieji aplankyti maldos namai – Šilutės Naujoji Apaštalų bažnyčia, Atgimimo al. 8.
Ketvirtieji – Šilutės evangelikų baptistų bažnyčia, Stoties g. 7.
Taip pat mokiniai aplankė ir Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčią (Katalikų bažnyčios g. 1). Ji pastatyta 1854 m.
Paskutinioji dienos projekto vykdymo metu aplankyta vieta – buvusi žydų sinagoga. Šie maldos namai stovėjo maždaug toje vietoje, kur šiuo metu yra Vytauto gatvė, tarp UAB „Šarūno reklama“ pastato ir gyvenamųjų namų. Žydų sinagoga nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą ir buvo visiškai sunaikinta.
Mokiniai sužinojo, pastatų istorijas, domėjosi architektūra, taip pat su anglų ir rusų kalbų mokytojomis vertė žodžius (vyskupas, kunigas, pamaldos ir t.t.) ir juos išmoko. Muzikos mokytoja papasakojo apie giesmių istorijas, pavadinimus, kurie keitėsi prieš ir po Kristaus gimimo.