Nuskambėjo paskutinis skambutis TAU bendruomenei

Šilutės miesto gimtadienio išvakarėse į neeilinę ir pirmą tokią šventę – Paskutinį skambutį – susirinko dar praėjusių metų spalio 27 d. Šilutėje įsteigto Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) steigėjai, studentai ir visi prijaučiantieji. Iškilminga popietė buvo surengta Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos aktų salėje, kur pasidžiaugta ne tik sėkmingai ir turiningai praleistais mokslo metais, bet ir pakalbėta apie lūkesčius, ateities planus. Tądien nuskambėjo padėkos žodžiai lektoriams, būrelių vadovams, taip pat pasveikinti ir TAU studentai-jubilitatai, šį pavasarį atšventę garbingas sukaktis. Scenoje sulaukta smagių staigmenų – šokius dovanojo Europos šokių senjorų kolektyvas „Zunda“ iš Klaipėdos (vadovė Irena Toliušienė), dainavo Šilutės TAU moterų vokalinis ansamblis (vadovė Gražina Matulienė).
Šventę eilėmis pradėjusi ir paskelbusi jos pradžią Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro, kuris yra TAU Šilutėje steigėjas, pavaduotoja Daiva Būdvytienė pakvietė apie nuveiktus darbus ir prabėgusius metus pakalbėti direktorių Marių Surplį.
Anot jo, bendrai užsibrėžtas tikslas – neleisti garbaus amžiaus senjorams užsibūti namuose, kitaip tariant, neleisti ten liūdėti ar jaustis vienišiems, nuobodžiauti – pateisino lūkesčius. Štai po TAU Šilutėje įkūrimo dienos lankytojų siūlomose veiklose tikrai netrūko. O šiuo metu jų yra net 156. Senjorai, prisijugę prie TAU Šilutėje, turi galimybę lankyti du fakultetus: sveikatos ir humanitarinių mokslų, bei keletą būrelių: anglų kalbos, vokiečių kalbos, kompiterinių technologijų, šokių, dainavimo, dizaino.
Visos TAU paskaitos mažiausiai du kartus per mėnesį buvo rengiamos Šilutės turizmo ir verslo mokykloje. Iš viso per metus jų suorganizuota net 23. Būrelių veikla – steigėjo, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro, patalpose.
TAU lankytojais bei per metus nuveiktais darbais pasidžiaugė ir TAU Šilutėje rektorius Pranas Avižinis. Anot jo, TAU tikrai šiandien turi kuo didžiuotis, nes buria pačią paklausiausią bendruomenę. P.Avižinis linksmai pajuokavo, kad TAU universiteto lankytojai – patys pastoviausi, nes jie neišvažiuoja iš Lietuvos, kaip tai daro didelė dalis jaunimo, o vis dar nori mokytis ir džiaugtis gyvenimu.
P.Avižinis sakė, kad prabėgęs pirmųjų metų laikas nebuvo lengvas, nes reikėjo prisitaikyti ir prie išsilavinimo, ir prie skirtingos lankytojų gyvenimo patirties.
Rektorius taip pat pasidžiaugė ir lektorių darbu. Anot jo, vietiniai lektoriai paskaitas skaitė nė kiek neblogiau nei kviesti iš kitur, tad ir kitais metais bus surengta nemažai paskaitų, kurias skaitys šilutiškiai.
Pasveikinti su sėkmingai prabėgusiais pirmaisiais mokslo metais bei nuveiktais TAU Šilutėje darbais buvo atvykę ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus  pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Abu Savivaldybės  atstovai pasidžiaugė sėkmingai startavusia TAU veikla ir pažadėjo skirti  pagal poreikius reikiamą finansavimą.
Renginio metu buvo ne tik pasidžiaugta bendra TAU Šilutėje veikla, pakalbėta apie nuveiktus darbus bei aptarti ateities lūkesčiai. Išskirtinis dėmesys buvo parodytas ir šį pavasarį garbingus jubiliejus sutikusiems TAU Šilutėje lankytojams: Birutei M., Onai N. ir Aloyzui M.

Saulina Grinčinaitienė